• Batsai Suncity Spa

MERSİN MASAJ SALONLARI ?

Suncity Spa merkezi Çeşmeli Mersin'de 2017 yılından itibaren hizmet vermektedir. Mersin masaj salonları içerisinde aileniz ve sevdikleriniz ile ziyaret edebileceğiniz az sayıda tesisten biridir.

Bunu üzülerek ve deneyimleyerek söylüyoruz ki malesef durum oldukça ciddi ve problemli. Gelin birlikte bunun nedenlerini ve sebeplerini birlikte sesli düşünelim.

 

Özellikle son 15 yıldır tüm Türkiye'de ve tabi ki Mersin de inanılmaz bir hızla yayılan masaj salonu adı altında açılan ve masaj yada spa işleri ile uzaktan yakından ilgili olmayan bu yerler bizim gibi işletmelerin büyük zorluklar yaşamasına sebep oldu.

Turizm bölgelerinde otellerin içerisinde hizmet veren tesisler bu durumdan nispeten az etkilendiler. Şehir merkezlerinde hizmet veren ve profesyonel olarak ayakta kalmaya çalışan bizim gibi tesisler bu durumdan çok olumsuz etkilendiler.

Her şeyde olduğu gibi arzın talep yarattığı bu durum yıllar içerisinde algıda ''Masaj salonları farklı işlerin yapıldığı aile ile gidilemeyecek yerler'' durumu yarattı. Farklı işler yapan sektörle alakası olmayan salonların polis baskınları, medyanın bunu sürekli yayınlaması zincirleme bir algı reaksiyonu oluşturdu ve bu algı çığ gibi büyüyerek şuan ki haline geldi.Bu durumdan en çok etkilenen bizim gibi profesyonel olarak hizmet veren tesisler ve tabi ki toplumda hizmet almak isteyen ve fakat oluşan bu algıdan rahatsız olup gidemeyen insanlar.

Bunun çözüme kavuşması çok kolay olmasa da tabi ki mümkün. Kolluk kuvvetleri ve her şehrin mülki amirlerine düşen görevler var. Ellerinden geleni yaptıklarını biliyoruz ama son tahlilde şuan ki görüntüden daha fazla şeyler yapılması gerektiği de aşikar.

Diğer ülkeler bu durumu farklı yollarla çözmüş olsalar da en akla yatkın ve medeni yol bu tarz hizmet vermek isteyen yerlere ayrı bir ruhsat ve kategori oluşturulup yoğun bir şekilde kontrol ve ağır kurallar işletilerek bu gibi yerlere gitmek isteyen insanların bu ayrımı anlamalarına ve tercihlerini bu yönde kullanmalarına olanak sağmak.


Diğer yandan sadece masaj ve spa hizmeti almak isteyen insanların gönül rahatlığı ile gelebileceği masaj salonları ve spa merkezlerinin önünü açmak.


Peki bu bizim ülkemizde uygulanabilir mi? Şuan ki konjonktürde çok zor..

Biz Suncity Spa Merkezi olarak tüm gücümüzle bildiğimiz yolda kalite standartlarımızı sürekli yükselterek hizmet veremeye devam edeceğiz. En büyük destekçilerimiz olan misafirlerimize bu vesile ile teşekkür ediyoruz.

32 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör